
"Dolce Vita"spa csomag az ORIENTAL SPA Wellness- és Fitneszközpontban
1
Budapest, IV.
Egész napos
30 000 Ft-tól

Bevállalós gyerekeknek Driftelés a Dunán REDJET motorcsónakkal
2-6
Budapest, XI.
30 p
27 000 Ft-tól

AQUAWORLD Élményfürdőben egész napos feltöltődés
1-8
Budapest, IV.
Egész napos
11 500 Ft-tól

AQUAWORLD Élményfürdőben egész napos feltöltődés - Családi
2+2
Budapest IV.
Egész napos
30 200 Ft-tól

Szörfözzetek a Déli parton/ Szörfbérlés Balatonszemesen
1 fő
Balatonszemes
1-2 ó
6 500 Ft-tól

Repülj a víz felett eFoil deszkán - Oktatás és bérlés
1 fő
Balatonkenese
30-120 p
25 000 Ft-tól

Romantikus vacsora kettesben gyönyörű panorámával a Rudas Bistróban
2
Budapest
2 ó

Carpe Diem spa csomag ORIENTAL SPA Wellness- és Fitneszközpontban
1
Budapest, IV.
Egész napos
42 000 Ft-tól
Húsvéti ajándékként már nem csak a csokitojás és az édesség a szokás. Már valami jó kis élmény a gyerekeknek vagy az egész családnak! Szélcsatornás lebegés, Szabadulószoba, Kincskeresés, VR élmény, Minigolf vagy Redjetezés a Dunán vagy Hyperjet a Balatonon!
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. Ehhez a naphoz tartozott az ételszentelés hagyománya. A délelőtti misére letakart kosárral mentek a hívők, melyben bárányhús, kalács, tojás, sonka és bor volt. A húsvéti bárány Jézus áldozatát, a bor Krisztus vérét jelképezi. A tojás pedig az újjászületés jelképe. Az egészben főtt tojás ugyanakkor a családi összetartást is jelképezi. A magyar néphagyomány szerint a családtagoknak együtt kellett elfogyasztaniuk a húsvéti tojásokat, hogy ha valamikor eltévednének az életben, mindig eszükbe jusson, hogy kivel fogyasztották el a húsvéti ételeket, és mindig hazataláljanak. A húsvét ünnepe akkora ünnep az egyházban, hogy nem egy napon keresztül, hanem nyolc napon keresztül ünnepelik. Utána még több héten át húsvéti idő van.
Hétfőn sok népszokás él, például a locsolkodás, a hímes tojás ajándékozás. A víz megtisztító, megújító erejébe vetett hit az alapja ennek a szokásnak, mely aztán idővel, mint kölnivízzel való locsolás maradt fenn napjainkig. Bibliai eredetet is tulajdonítanak a locsolkodás hagyományának, eszerint a Krisztus sírját őrző katonák a feltámadás hírét vevő, ujjongó asszonyokat igyekeztek lecsendesíteni úgy, hogy lelocsolták őket. Régi korokban a piros színnek védő erőt tulajdonítottak. A húsvéti tojások piros színe egyes feltételezések szerint Krisztus vérét jelképezi. A tojásfestés szokása és a tojások díszítése az egész világon elterjedt. Más vélekedések szerint a húsvét eredetileg a termékenység ünnepe, amely segítségével szerették volna az emberek a bő termést, és a háziállatok szaporulatát kívánni. Így kötődik a nyúl a tojáshoz, mivel a nyúl szapora állat, a tojás pedig magában hordozza az élet ígéretét. A locsolkodás is az öntözés utánzásával a bő termést hivatott jelképezni.